Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Szanowni Mieszkańcy !!!

Szanowni Mieszkańcy

Szanowni Mieszkańcy !!!

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na problem braku segregacji odpadów.

Przypominamy, że mieszkańcy, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów  (oraz ponoszą opłatę według stawki za odpady segregowane) – muszą ten obowiązek wypełniać.

Ze względu na potwierdzone bardzo liczne przypadki nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców naszej gminy, apelujemy o zapoznanie się z zasadami zbiórki selektywnej i  stosowanie ich w praktyce.

Z informacji przekazanych przez firmę odbierającą odpady komunalne z terenu gminy Krzywda wynika, że 55% odpadów odbieranych z naszej gminy – to odpady zmieszane, co oznacza, że w wielu gospodarstwach domowych odpady komunalne są nienależycie segregowane.

W związku z powyższym informujemy, iż w przypadku stwierdzenia kolejnej niewłaściwej segregacji odpadów, a w szczególności znalezienia odpadów zmieszanych w pojemnikach (workach) na odpady selektywne, na właściciela nieruchomości zostanie nałożony obowiązek uiszczania wyższej opłaty, według stawek za odbiór odpadów gromadzonych w sposób nieselektywny.

Pamiętajmy, że od jakości segregacji odpadów zależy wysokość opłat jakie wszyscy ponosimy za ich zbiórkę i  zagospodarowanie.

Ponadto zwracamy szczególną uwagę, że nie mogą Państwo pozbywać się odpadów powstających na swoich posesjach w niedozwolony sposób. Niedopuszczalne jest palenie śmieci oraz wywożenie ich w jakiekolwiek miejsca (do lasu, na tereny użyteczności publicznej lub na nieruchomości innych właścicieli) ponieważ tylko pojemniki i worki do ich zbierania są dla nich docelowe. Takie działania podlegają karze.

W związku z powyższym prosimy wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zasad segregacji odpadów, oraz o stosowanie się do wytycznych związanych z selekcją odpadów – leży to w interesie wszystkich mieszkańców naszej Gminy.