Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Informacje o projekcie

Projekt „Nasze dzieci – nasz skarb!” 

Realizowany jest od sierpnia 2009 do lipca 2012 roku przez Gminę Krzywda we współpracy ze szkołami Podstawowymi w Fiukówce, Okrzei, Radoryżu Smolanym i Woli Okrzejskiej. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 935 421,20 zł w tym 120 000,00 zł stanowi wkład własny Gminy Krzywda (ponad 12 % wartości projektu).

 

Celem głównym projektu jest upowszechnienie edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich, a co za tym idzie wyrównanie szans edukacyjnych grupie 100 dzieci, poprzez zapewnienie funkcjonowania 4 Klubów Przedszkolaka na terenie Gminy Krzywda do 06.2012 roku.

 


W Punktach Przedszkolnych w Fiukówce, Okrzei, Radoryżu Smolanym i Woli Okrzejskiej w roku szkolnym 2009/2010 znalazło opiekę 62 dzieci z Gminy Krzywda w wieku 3-5 lat.

Dzieci przebywają w Punktach Przedszkolnych po 5 godzin dziennie, w tym 4 godziny zajęć dydaktycznych i 1 godzina bezpłatnych zajęć dodatkowych: dwa razy w tygodniu - jęz. angielski i rytmika, raz w tygodniu - kółko taneczne. Dodatkowo dzieci objęte są bezpłatną opieką logopedyczną. W trakcie zajęć każde dziecko otrzymuje bezpłatnie sok owocowy. Dzieci biorą udział w różnego rodzaju imprezach i konkursach, wyjeżdżają na wycieczki, zapraszają do siebie teatr lalki i aktora oraz zespoły muzyczne, policjanta, pielęgniarkę, itp..
Na potrzeby działalności punktów zostały dokupione meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne, wyprawki dla przedszkolaka, na bieżąco prowadzone są także zakupy materiałów do prowadzenia zajęć z dziećmi (np. materiały plastyczne).
W ramach projektu zostały zakupione również place zabaw, dzięki czemu dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu.
Oprócz atrakcji dzieci mają zagwarantowaną realizację zamierzeń dydaktycznych, dotyczącą przygotowania ich do nauki w szkole.

Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.