Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej

Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej

Dyrektor: Iwona Chudek

  • Przedszkole
  • Szkoła Podstawowa

adres: Wola Okrzejska

ul. Henryka Sienkiewicza 96

21-480 Okrzeja

tel.: (25) 79-76-039

e-mail: szkolaokrzejska@op.pl

www: http://szkolaokrzejska.szkolnastrona.pl/

Adres BIP: BIP SP Wola Okrzejskia

 

Szkoła

Historia szkoły w Woli Okrzejskiej ma dość odległe  tradycje. Swoją działalność szkoła rozpoczęła  w 1945 roku  w dawnej oficynie dworskiej dzięki staraniom córki ostatniego dziedzica – Krystyny Bersztein.  Liczyła wówczas blisko 200 uczniów, a jej pierwszym kierownikiem był Pan Wiesław Kowalski, który przez całe lata czynił starania o wybudowanie nowej szkoły. W 1967 roku w słynnej audycji telewizyjnej „Piórkiem i węglem” prof. W. Zinn przedstawił warunki nauczania dzieci i prace szkoły rzucając jednocześnie hasło budowy szkoły w Woli Okrzejskiej. Apel spotkał się z aprobatą władz oraz społeczeństwa i w maju 1971 roku oddano do użytku bardzo piękną na owe czasy szkołę. Funkcję kierowniczą do 1973 pełnił wspomniany Pan Wiesław Kowalski, a następnymi dyrektorami szkoły byli Pan Ryszard Madoń (1973 – 1985) i Pani Wiesława Rozwora (1985-1999). Od roku 1999 funkcję tę w szkole sprawuje Iwona Chudek.

Obecnie w szkole uczy się około 80 uczniów, a proces dydaktyczny zabezpiecza 11 nauczycieli. Dzieci mogą  rozwijać swoje zainteresowania  uczęszczając na zajęcia koła plastycznego,  przyrodniczego, informatycznego,  grupy ekologicznej, a słabsi znajdują pomoc na zajęciach wyrównawczych kl. I –III i IV – VI.  Często bierzemy udział w konkursach plastycznych na różnych szczeblach oraz indywidualnych zawodach sportowych.
W szkole funkcjonuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe z bazą noclegową na 25 miejsc. Jako placówka nosząca imię Wielkiego Polaka – Henryka Sienkiewicza współpracujemy z innymi szkołami sienkiewiczowskimi, Muzeum Henryka Sienkiewicza  ( pomagamy w obsłudze ruchu turystycznego).
Jako mała placówka dbamy o swoje dobre imię w środowisku. W każdym roku urządzamy  przynajmniej jedną imprezę dla mieszkańców naszej wsi, aby  wszystkim było miło i wesoło.
Z roku na rok szkoła zmienia swój   wystrój i wyposażenie na miarę dzisiejszych czasów. Cieszymy się jak inni mówią  „Jaka to ładna szkoła”.

Święto Nieodległości w Szkole Podstawowej w Woli Okrzejskiej uczciliśmy uroczystym apelem „Ta co nie zginęła” oraz własnoręcznie wykonanymi kotylionami, które dumnie prezentowali na swych piersiach uczniowie i nauczyciele.

 

Dnia 5 października dzieci z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Woli Okrzejskiej uczestniczyły w wycieczce do parku edukacji i rozrywki „Farma Iluzji” w Woli Życkiej. Dzieci skorzystały z wielu atrakcji. Ciekawość wzbudziła Chata Tajemnic. Interesujące i pełne tajemnic Muzeum Iluzji myliło nasze zmysły. W wolnym czasie dzieci bawiły się na placu zabaw. Niektórym udało się odkopać szkielety dinozaurów na tropikalnej plaży strzeżonej przez piratów. Zmęczeni, ale pełni wrażeń z apetytem zjedliśmy kiełbaski przy ognisku. To był udany i pełen magii dzień.

 

 

 Ślubowanie klasy I
Dnia 4 października 2012r. w Szkole Podstawowej w Woli Okrzejskiej odbyło się uroczyste ślubowanie podczas którego pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Na uroczystość przybyli rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili inscenizację „Krzyś idzie do szkoły”. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i upominki od starszych kolegów.  Uroczystość zakończyła sesja zdjęciowa i wspólna herbatka z rodzicami. Uczniom klasy I życzymy samych sukcesów w drodze do wiedzy.

 

 

Wycieczka szlakiem pamięci

Dnia 26.09.2012r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Woli Okrzejskiej odbyli wycieczkę rowerową do miejsc pamięci narodowej najbliższej okolicy. Trasa wiodła z Woli Okrzejskiej przez Hordzieżkę- Adamów –Zakępie- Józefów Duży. Uczniowie w trakcie wycieczki zapoznali się z historią poszczególnych miejsc, a na koniec w celu utrwalenia wiedzy uzupełnili przygotowaną przez nauczycieli kartę pracy.