Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

INFORMACJE O DOWOZACH DZIECI DO SZKÓŁ

Uwaga rodzice!

Zgodnie z wytycznymi ograniczającymi ilość osób przewożonych w komunikacji publicznej, pojawiły się trudności z dowożeniem uczniów do naszych szkół od poniedziałku 19 października.

Pomimo informacji jaką państwo otrzymaliście na temat ograniczeń, trwają rozmowy z prezesem PKS oraz dyrektorami szkół jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i wszystkich naszych uczniów bezpiecznie dowieźć do szkoły i odwieźć ze szkoły do domów.

Proszę śledzić pojawiające się informacje na ten temat na Librusie.

16 października 2020

Życzenia

14 października 2020
Przejdź do - Modernizacja świetlicy w Cisowniku

Modernizacja świetlicy w Cisowniku

Mieszkańcy Cisownika już niedługo będą mogli w pełni cieszyć się zmodernizowanym obiektem świetlicy wiejskiej. Gmina Krzywda ogłosiła bowiem przetargi na dostawę wyposażenia do świetlicy wiejskiej oraz zorganizowanie terenu rekreacyjnego wokół świetlicy.

Zamówienia obejmować będą miedzy innymi wyposażenie obiektu w sprzęt agd, meble, gry i stół do gier, rolety rzymskie, urządzenia ze stali nierdzewnej, sprzęt rehabilitacyjny oraz wyposażenie łazienek. Przedmiotem drugiego przetargu jest natomiast budowa placu zabaw i siłowni plenerowej.

8 października 2020
Czytaj więcej o: Modernizacja świetlicy w Cisowniku

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 152

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 152

5 października 2020
Przejdź do - Nowa świetlica w Radoryżu Smolanym

Nowa świetlica w Radoryżu Smolanym

Miło nam poinformować, iż nowa świetlica wiejska w Radoryżu Smolanym jest już gotowa. Wszystkie urządzenia, meble i sprzęt powinny być dostarczone najpóźniej na przełomie października i listopada.

Obiekt, który powstał dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, ma prawie 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wewnątrz jest duża sala na spotkania integracyjne, warsztaty artystyczne i inne zajęcia świetlicowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także zaplecze kuchenne i sanitariaty.

W najbliższych dniach świetlica zostanie wyposażona m.in. w szafy, fotele, komody, sprzęt AGD, gry planszowe, stoły do ping ponga i bilarda, sztalugi i materiały plastyczne, sprzęt komputerowy, telewizor oraz mini wieżę.

Wartość całej inwestycji sięga prawie 1 miliona 400 tysięcy złotych, z czego około 500 tysięcy będzie stanowić dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

5 października 2020

Informacja

        

 

    Uprzejmie informujemy o zbliżającej się w dniu 08.10.2020 r. (Rejon I) oraz 07.10.2020 r. (Rejon II) mobilnej zbiórce odpadów problemowych tj. odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstwa domowego, odpadów wielkogabarytowych (np. szafy, sofy, krzesła, fotele, stoły, dywany, wykładziny, wózki dziecięce, rowerki dziecięce, drzwi, materace  itp.), sprzętu elektrycznego i elektronicznego (kompletnego), zużytych opon samochodowych (wykorzystywanych wyłącznie do użytku prywatnego przez mieszkańców nieruchomości).

            W związku z tym, informujemy iż w/w odpady należy wystawić przed posesję do godz. 7:00 w dniu zbiórki.

            Z uwagi na liczne przypadki kradzieży i porzucania rozmontowanego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prosimy o wystawianie odpadów dopiero w godzinach rannych w dniu planowanej zbiórki.

5 października 2020

OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZWOLNIENIA W CZĘŚCI Z OPŁATY ZA KOMPOSTOWANIE BIOODPADÓW W KOMPOSTOWNIKU PRZYDOMOWYM

Rada Gminy w Krzywdzie podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym ( Uchwała nr XXVIII/148/2020 Rady Gminy w Krzywdzie)

Deklaracje należy składać od 1 października 2020 roku.

Zgodnie z Uchwałą nr XXVIII/148/2020 zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, położonymi na terenie Gminy Krzywda, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. 

29 września 2020
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZWOLNIENIA W CZĘŚCI Z OPŁATY ZA KOMPOSTOWANIE BIOODPADÓW W KOMPOSTOWNIKU PRZYDOMOWYM

Wyjazd dla seniorów na wizytę studyjną do Nasutowa

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich przy współpracy z Gminą Krzywda i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzywdzie organizuje dla seniorów – mieszkańców gminy, wizytę studyjną w Przedsiębiorstwie Społecznym Dom Nasutów w Nasutowie. Wizyta jest realizowana w ramach projektu „Szczęśliwy i Aktywny Senior”, który jest dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Jednodniowa bezpłatna wizyta studyjna odbędzie się 29 września 2020 roku (najbliższy wtorek). Podczas wizyty seniorzy zwiedzą między innymi Dom Nasutów oraz wezmą udział w różnego rodzaju animacjach i zabawach. W ramach wyjazdu zaplanowany jest też ciepły posiłek.

23 września 2020
Czytaj więcej o: Wyjazd dla seniorów na wizytę studyjną do Nasutowa

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-02
Data publikacji:2015-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Test
Liczba odwiedzin:261134