Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XLII Sesja Rady Gminy Krzywda

W dniu 18 stycznia 2018 r. o godz. 15:00 odbędzie się XLII Sesja Rady Gminy Krzywda. Miejsce obrad - sala konferencyjna Urzędu Gminy w Krzywdzie ul. Żelechowska 24B.

16 stycznia 2018
Czytaj więcej o: XLII Sesja Rady Gminy Krzywda

Zaproszenie na ferie w biblioteką

   O śnieżnej zimie na razie można tylko pomarzyć, ale dzieci z gminy Krzywda mają alternatywę na tegoroczne ferie. Miejscowa biblioteka zaprasza na zajęcia, które będą się odbywać nie tylko w jej siedzibie, ale również w Łukowie i Siedlcach.Wyjazdy to najbardziej popularna forma spędzania wolnego czasu dla niemalże wszystkich uczestników feryjnych turnusów. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie oferuje w ciągu jednego tygodnia trzy wyjazdy, w tym dwa do kina w Łukowie i Siedlcach oraz do łukowskiego centrum rozrywki, gdzie dzieci będą mogły poszaleć na karuzeli i zjeżdżalniach, a także wewnętrznym placu zabaw z piłeczkami oraz zagrać w kręgle. Tego jakie filmy obejrzą w kinach organizatorzy na razie nie ujawniają, wierząc, że będzie to dla młodych widzów miła niespodzianka. Oprócz tego miejscowa książnica oferuje gry i zabawy oraz zajęcia ruchowe w swojej siedzibie, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie zajęcia i wyjazdy, które są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, będą się odbywać od 11.00 do 14.00 między 5 a 9 lutego, ale rodzice zainteresowanych dzieci powinni się zgłosić do organizatorów wcześniej. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w siedzibie biblioteki, albo telefonicznie pod numerem: 25 755 16 78.

 

12 stycznia 2018

Planowane wyłączenia na terenie Gminy Krzywda

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa Rejon Energetyczny Siedlce zawiadamia, że planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców miejscowościach: Okrzeja i Wola Okrzejska.

11 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Planowane wyłączenia na terenie Gminy Krzywda

Radni jednomyślni w/s budżetu

   Gmina Krzywda dołącza do samorządów, które kończą rok z nowym budżetem. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 28 grudnia, za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni, biorący udział w obradach.Przyszłoroczny plan finansowy zakłada prawie 48 milionów 390 tysięcy złotych dochodów i wydatki na poziomie ponad 49 milionów 620 tysięcy, z czego na inwestycje samorząd zamierza wydać około 3 milionów 900 tysięcy złotych.

   Wójt Jerzy Kędra podkreśla, że większość z nich będzie współfinansowana ze źródeł zewnętrznych, choć nie wszystkie wnioski o przyznanie dotacji zostały już rozpatrzone. Gmina czeka m.in. na decyzje w sprawie podziału pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, które chce wykorzystać na termomodernizację budynku Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. W budżecie na 2018 rok rada zabezpieczyła na ten cel ponad 1 milion 320 tysięcy złotych, z czego unijna dotacja może wynieść prawie 820 tysięcy. Kolejne 770 tysięcy złotych to pieniądze na modernizację pomieszczeń i poprawę jakości kształcenia we wszystkich szkołach, prowadzonych przez gminę. Ponad 685 tysięcy samorząd otrzyma z RPO.

 

29 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Radni jednomyślni w/s budżetu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-02
Data publikacji:2015-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Test
Liczba odwiedzin:69325