Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Grupa wsparcia AA

 Grupa Wsparcia AA „Przystań” w Okrzei odbywa mityngi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00

Zajęcia tylko dla trzeźwych i trzeźwiejących alkoholików.


   Grupa Anonimowych Alkoholików  ,, Przystań ‘’ została utworzona w lutym 2005 roku, powstała z inicjatywy ks. Czesława Ciołka – proboszcza parafii Okrzeja oraz trzeźwiejących alkoholików. Ksiądz użycza grupie bezpłatnie pomieszczenie w Sali katechetycznej. Członkowie Grupy to anonimowi alkoholicy, którzy są po leczeniu – terapii odwykowej, ale i także osoby nie korzystające z leczenia odwykowego.
   Grupa systematycznie spotyka się w każdą niedziele o godz.16.00  w tych terminach odbywają się spotkania zwane mitingami  tylko dla członków AA- tzw. zamknięte. Natomiast w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywają się mitingi otwarte dla żon, mężów, sympatyków anonimowych alkoholików. Podstawową zasadą mitingów jest anonimowość członków i i tematów rozmów, o których przebiegu nie wolno ujawniać innym nawet bliskim sobie osobom. Każdy miting rozpoczyna się modlitwą ,, O pogodę ducha’’ W I części każdy członek grupy może mówić o swoich radościach, smutkach i innych wydarzeniach. W II części wybierane są, zgodnie z rozważaniami na dany dzień miesiąca, tematy dotyczące problemów trzeźwości.
   Symbolem AA jest świeca oraz wielbłąd, który może wytrzymać 24 dni bez  wody na pustyni, tak człowiek może wytrzymać 24 godziny bez alkoholu.
   Grupa AA liczy 20 do 24 samych członków. W lutym 2010 grupa obchodziła 5 rocznicę powstania przybyło ok. 400 członków innych grup z całej Polski.
Grupa AA ,,Przystań’’ aktywnie uczestniczy także w  spotkaniach rocznicowych innych grup np. w Krzesku, Stoczku Łukowskim, Garwolinie, Wojcieszkowie.
W skład grupy wchodzą anonimowi alkoholicy z innych gmin np. Kłoczewa, Wojcieszkowa, Łukowa itp.
   W czasie trwania mitingów każdy może mówić tylko o własnych problemach.
Nie wolno przerywać mowy innych, oceniać innych.
   Wszystko co dzieje się w czasie spotkania pozostaje tylko dla wiadomości samych uczestników. Dowiedzione zostało, że uczestniczenie w mitingach utwierdza w życiu w trzeźwości. Każdy kto chce  zaprzestać picia może przyjść na spotkanie bez względu na płeć, wiek, status społeczny, wyznanie.
Grupa jest niezależna i samowystarczalna, dobrowolne datki służą na zakup literatury i bieżące wydatki.

Desiderata Autor:
Max Ehrmann