Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Nowa strażnica i plac zabaw w Drożdżaku

Zakończyła się modernizacja świetlico-strażnicy OSP Drożdżak w gminie Krzywda. Uroczyste podsumowanie inwestycji, które odbyło się w niedzielę 23 września, było połączone z otwarciem nowego placu zabaw.

Strażnica w Drożdżaku ma nowe tynki, elewację, posadzki i dach, a także nową, automatyczną bramę. - Ten ostatni element jest szczególnie ważny ze względu na planowany zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pojazd powinien trafić do tej jednostki w 2020 roku, kiedy będzie ona obchodzić swoje 50-lecie - podkreśla wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra.

Ponadto plac przy budynku został utwardzony i wyłożony kostką, a obok powstał ogrodzony plac zabaw. Wszystko kosztowało około 100 tysięcy złotych. 10 tysięcy na wymianę bramy wjazdowej OSP Drożdżak otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, kolejne 15 tysięcy gmina pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Razem ku lepszej przyszłości" z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a resztę wyłożyła z własnego budżetu.

Wójt Jerzy Kędra podkreśla, że zakończona właśnie inwestycja to efekt wspólnych działań m.in. z miejscowymi strażakami, zastępcą przewodniczącego rady gminy Dariuszem Sztybrem, radnymi, kołem gospodyń wiejskich, sołtysem i radą sołecką oraz mieszkańcami Drożdżaka.

W planach rozwoju tej miejscowości Gmina Krzywda ma teraz modernizację ponad 1 kilometra drogi, na która chce pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa. Koszt tej inwestycji sięga ponad 900 tysięcy złotych, z czego połowę może stanowić dotacja. Wniosek o przyznanie dofinansowania jest złożony, a decyzji w tej sprawie można się spodziewać najwcześniej w listopadzie. Jeśli będzie pozytywna, droga w Drożdżaku zostanie przebudowana w przyszłym roku.