Gmina Krzywda

Profilaktyka piersi

Przypomnienie
    [19.09.2014 r.]

Przypomnienie o trzeciej racie opłaty za posiadane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych
      Urząd Gminy w Krzywdzie przypomina, że 30 września br. mija termin uiszczenia przez przedsiębiorców trzeciej raty opłaty za posiadane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.   Niedokonanie opłaty w wymaganej wysokości w wyżej wymienionym terminie spowoduje wygaśnięcie zezwolenia. Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygasło z powodu niedokonania opłaty będzie mógł wystąpić z nowym wnioskiem nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.
    W przypadku dokonywania płatności przelewem, za dzień wpłaty przyjmuje się datę obciążenia rachunku bankowego Gminy.

• ZAPROSZENIE

Narodowe czytanie w GBP
    [18.09.2014 r.]

W tym roku cała Polska czytała dzieła polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie przyłączyła się do akcji organizując spotkanie w piątkowe popołudnie 5 września, w przeddzień Narodowej akcji, pod nazwą „Trylogia Henryka Sienkiewicza przy fontannie”. Słoneczna pogoda umożliwiła przeprowadzenie akcji w letniej scenerii przed budynkiem Centrum Kultury i Integracji Społecznej.

Jako lektorzy wystąpili m.in. Wójt Gminy Krzywda Pan Jerzy Kędra, Zastępca Pani Barbara Kot, Pan Waldemar Abramek Przewodniczący Komisji do Spraw Oświaty, Kultury i Zdrowia, oraz Pani Małgorzata Prządka Dyrektor GBP w Krzywdzie wraz z pracownikami. Fragmentów Pana Wołodyjowskiego, Potopu oraz Ogniem i Mieczem można było posłuchać w wykonaniu nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie, w Fiukówce, w Krzywdzie, w Radoryżu Smolanym oraz z Woli Okrzejskiej jak również zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Radoryża Kościelnego. Wszyscy chętni mogli liczyć na postawienie, pamiątkowej pieczęci, przesłanej z kancelarii Prezydenta, na czytanych książkach. Piękna pogoda, a także znakomite interpretacje utworów Sienkiewicza przedstawione przez wszystkich zgromadzonych gości wprowadziły optymistyczny nastrój w plenerowe spotkanie przy fontannie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok !

Jak ożywić świetlice wiejskie
    [18.09.2014 r.]

Zarząd Lokalnej Grupy Działania   zaprasza na  3-dniowe szkolenie skierowane dla lokalnych liderów z obszaru Lokalnej Grupy Działania ,,RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” z terenu gminy Krzywda i Stanin.
    Szkolenie  odbędzie się w dniach  23, 24 i 29 września 2014 r.  w godz. 900-1600 w miejscowości  Krzywda, gm. Krzywda w  lokalu  Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie, ul. Łukowska 20.
    Temat szkolenia: ,,Aktywizowanie mieszkańców przy wykorzystaniu świetlic wiejskich”.

Program szkolenia (pobierz)
    Karta zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu  (pobierz)

Planowana liczba uczestników szkolenia - 20 osób.  O uczestnictwie w szkoleniu będzie decydować kolejność zgłoszeń.
    Prosimy o zgłaszanie  udziału w szkoleniu  dostarczając ,, Kartę zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu”  najpóźniej w dniu  22.09.2014 r.  do godz. 13.00  za pośrednictwem  e-maila,  osobiście , pocztą  lub faxem na nr  25 798 2439.

• Planowane wyłączenia na terenie Gminy Krzywda
    [18.09.2014 r.]

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa Rejon Energetyczny Siedlce zawiadamia, że planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców

Stacja tr. nr 0609 Radoryż Kościelny II