Gmina Krzywda
Gmina Krzywda

Gmina Krzywda Witamy w serwisie

epuap
LGD Razem
LGD Razem
MAPA
BURZA
MAPA
Baza
Wrota Lubelszczyzny
Profilaktyka piersi
 • ZAPROSZENIE
  [04.05.2016 r.]

 • Zaproszenie na bicie rekordu Polski
  [04.05.2016 r.]

  Zaproszenie na bicie rekordu Polski

  » czytaj więcej
 • Zaproszenie do składania ofert
  [02.05.2016 r.]

  ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA WYNAJEM STANOWISK HANDLOWYCH I USŁUGOWYCH ORAZ INNYCH ATRAKCJI TOWARZYSZĄCYCH IMPREZIE PLENEROWEJ MASOWEJ:

  1. ,, Powitanie wakacji z Henrykiem Sienkiewiczem''

  2. „Dożynki Gminne”

  ORGANIZATOR

   Wójt Gminy Krzywda
  Adres: ul.  Żelechowska 24B, 21-470 Krzywda
  Tel.:  25 7551006 wew. 115
  e-mail osoby prowadzącej sprawę:  beataskwarek@gminakrzywda.pl


  Treść oferty

 • Informacja
  [02.05.2016 r.]

  Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Radoryżu Kościelnym po raz kolejny mają swoich przedstawicieli na Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
   
   
   
   
   
   
   
      Patrycja Gajo i Paweł Sprycha z  Gimnazjum w Radoryżu Kościelnym, zostali posłami na XXII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, toteż 1 czerwca 2016 r. zasiądą w ławach poselskich na Wiejskiej w Warszawie. Uczniowie realizowali projekt edukacyjny we współpracy z Wszechnicą Sejmową, IPN-em oraz CEO.
   
      Wypełniając zadanie rekrutacyjne, zadbali, by  umieszczona na zewnętrznej ścianie dworca PKP w Krzywdzie, tablica upamiętniająca 50-tą rocznicę walk pod Kockiem, bohaterstwo żołnierzy, którzy przelewali krew za wolną Ojczyznę oraz będąca wyrazem hołdu dowódcy generałowi F. Kleebergowi, który wraz ze swoim sztabem przebywał w budynku stacji kolejowej w Krzywdzie w październiku 1939 r., była obecna  w świadomości mieszkańców Krzywdy.
   
     Uczniowie, m.in. opisali historię tego miejsca, przeanalizowali źródła literackie,  przeprowadzili wśród społeczności lokalnej badanie na temat tablicy pamiątkowej, opracowali wyniki badania, wyciągnęli wnioski, opracowali plan działań, w wyniku których pamiątkowa tablica zagości głębiej w świadomości mieszkańców Krzywdy i jej okolic,   opracowali informację do przewodnika turystycznego, zadbali, by trafiła ona na stronę internetową Gminy Krzywdy, wydrukowali karty ze zdjęciem tablicy i informacją o jej celowości, rozpowszechnili je na tablicach informacyjnych, rozłożyli w gablotach, zadbali, by informacja ukazała się w prasie lokalnej.
   
     Uczniowie zamieścili efekty swoich działań w formularzu rekrutacyjnym, udokumentowali je materiałem fotograficznym i filmowym. Patrycja i Paweł wiedzą, że pamięć o miejscach związanych z historią lokalną jest elementem umiłowania historii ojczystej. 
   
   Serdecznie Gratulujemy
   
   
   

 • 170 Rocznica Urodzin Henryka Sienkiewicza
  [02.05.2016 r.]

     Pierwszy polski Noblista w dziedzinie literatury przyszedł na świat 170 lat temu na Ziemi Łukowskiej, w Woli Okrzejskiej, w majątku swej babki Felicjanny Cieciszowskiej, a następnie wuja Adama Cieciszowskiego. Przyszły pisarz spędził tutaj pierwsze, dziecięce lata swojego życia, ucząc wrażliwości na otaczający świat oraz kreując w głowie obrazy stron rodzinnych, które niejednokrotnie zamieszczał na łamach swych utworów.
   
     W hołdzie dla pisarza, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Starostwo Powiatowe w Łukowie i Gmina Krzywda, z okazji 170 rocznicy jego urodzin zaplanowały szereg uroczystości jubileuszowych:

     Dnia 5 maja o godzinie 10.00 na terenie muzeum odbędzie się wspólne czytanie fragmentu
  "Potopu" H. Sienkiewicza, w celu ustanowienia Rekordu Polski w kategorii: Jak największa liczba osób czytająca wspólnie Sienkiewicza. Każdy uczestnik czytania otrzyma jubileuszowego balona z napisem: "Czytam Sienkiewicza". Bicie rekordu uświetnią czytania dodatkowych tekstów z twórczości pisarza przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej z Woli Okrzejskiej, Okrzei i Fiukówki.
  Całość uroczystości zakończy wspólnie grillowanie. Akcja ustanowienia rekordu odbędzie się jednocześnie w ponad 80 placówkach z całej Polski.

  REGULAMIN

  FRAGMENT TEKSTU

   

     Dnia 5.05. 2016 o godz. 16.00 w Muzeum odbędzie się "Wieczór dla Sienkiewicza", podczas którego zostanie otwarta wystawa czasowa pt.: Henryk Sienkiewicz na kartach pocztowych. Wizerunki i twórczość. Uroczystość uświetni koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Puław. Zwieńczeniem wieczoru będzie wspólne zwiedzanie muzeum przy blasku świec.
   
     Dnia 7.05.2016. w godz. 11.00 - 18.00, Muzeum zaprasza na piknik rodzinny pt.: Laurka dla Małego Rycerza. W programie imprezy plenerowej odbędzie się czytanie fragmentów mniej znanych utworów pisarza, inscenizacja "Pojedynku"; w wykonaniu Chorągwi Jazdy Rzeczypospolitej, pokazy ptaków drapieżnych, koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Contra BelluM. Ponadto na terenie muzealnego parku bractwo husarskie poprowadzi gry i zabawy plebejskie (cięcie szablą, nauka fechtunku rycerskiego, rzut
  podkową do celu, turniej łuczniczy). Zainteresowani będą mogli wziąć udział w plenerze malarskim i stworzyć własną "Laurkę dla Małego Rycerza". Główną atrakcją urodzin, będzie pokaźnych rozmiarów tort krojony przy salwach muszkietów.

  Serdecznie zapraszamy

   

   

   


» archiwum

Wyszukiwarka

Data: 06.05.2016
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Kursy Walut

EURO: 4.40
Dolar USA: 3.85
Funt brytyjski: 5.58
Frank szwajcarski: 4.00

Średni kurs NBP z dnia: 2016-05-05

Pogoda

Stan pogody:pogodnie, rozwój chmur pogodnie, rozwój c..
NNE
15 km/h
max.20°C
min.6°C
dane udostępnia www.meteogroup.pl
OSTRZEŻENIA POGODOWE

Apteka dyżurna:
05.05.2014 - 08.05.2014 ul.Rogalińskiego 10
21-400 Łuków